2013 Safer Ayı Ne Zaman, Hangi Dua Okunmalı?

2013 Safer Ayı Ne Zaman, Hangi Dua Okunmalı?
7 Aralık 2013 tarihinde eklendi, 525 kez okundu.

Safer ayı 2013 yılında 4 aralık tarihi itibariyle başladı. Safer ayı musibet ve hoş olmayan şeylerin ayı olarak bilinmekte ve bu ayda her zamankinden daha çok ibadet yapılması ve dua edilmesi tavsiye edilmektedir. Bu ayda Peygamber Efendimiz (S.A.V.) hastalandığı söylenmektedir. Zikirlerin ve duaların bolca yapılması bu sebeple özellikle tavsiye edilmektedir.

Söylentilere göre bu ayda 1. kat semaya yüz binlerce bela inmektedir. Ve yine rivayetlere göre bu belalardan birisinin bile size isabet etmemesi için bolca dua edilmeli ve ibadetler aksatılmamalıdır. Bu ayda çokça dua edilmesi ve insanın kendisini ibadete vermesi sebebiyle belalar yanında ayrıca kurtuluş ayı da olabilir. Bu tamamen sizin bilinçli bir şekilde ibadetlerle ve dualarla iç içe olmanıza bağlıdır. Aslına bakarsanız pek çok din alimi herhangi bir ayın uğursuz sayılamayacağı ve diğer aylardan bir farkı olmadığını da söylemektedir. Fakat gene de siz tedirgin oluyorsanız yukarıdaki tavsiyelerimizi uygulayabilirsiniz.




2013 Safer Ayı Ne Zaman, Hangi Dua Okunmalı?

Safer ayında hangi dua okunmalı? Bu ayda okunacak dualarla ilgili Cübbeli Ahmet hocanın bir sohbetini ekliyoruz izleyebilirsiniz..

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git